Menu

Menu

ForsideIdrætsgreneBadmintonFloorballFolkedansGå dig gladHåndboldKrocketLøb med NRUIMotion under åben himmel - forår 2023PADEL TENNISPetanqueFodbold1. FODBOLD INFO2. Fodbold udvalg3. FODBOLDSKOLEBørn: Små fødder / U6Børn: U06 Børn: U07 Børn: U08 Børn: U09Børn: U10Børn: U11 Børn: U12Børn: U13Indendørs fodbold 2023-2024Kunstbane-tider sæsonen 2023/2024Unge: U14UNGE: U15Unge: U16Unge: U17Unge: U19Voksen: 7 mands damer & herrerVoksen: Serie 1 DamerVoksen: Serie 4 HerrerVoksen:VeteranerGymnastik1. Gymnastik info2. Gymnastikudvalg3. Program gymnastikopvisning 4. Oversigt Børnehold 2023-20245. Oversigt Voksenhold 2023-2024Børn: Forældre/barn (op til 4 år)Børn: Spilopper (4-6 år)Børn: Spring/rytme drenge og piger (0.-2. klasse)Børn: Spring/rytme drenge og piger (3.-5. klasse)Børn/unge: Juniormix (6. klasse og op)Voksen: CrossGYMVOKSEN: CrossGym - SommerVOKSEN: FITNESS PAKKE (FLERE HOLD)Voksen: Glad motion for vakse voksneVoksen: Kost og Energi - Ingen hold pt.VOKSEN: Mindfull i naturenVOKSEN: PilatesVoksen: Puls og styrkeVoksen: SeniorgymnastikVOKSEN: Udendørs Fitness - kun forårs tilbudUdvalgAnlægsudvalgOpkridtningOnline tilmeldingBadmintonafdelingenBrugervejledning online betalingFloorball tilmeldingFodboldafdelingenFolkedans tilmeldingGymnastikafdelingenKrocketafdelingenPadeltennisPetanqueafdelingenTeltfest lørdag 2. september 2023Løb med NRUI - Tilmelding- Om osBestyrelsenKlubhusMødereferaterSports- og ByfestGalleriMedlems login
Cannonball løb
Efter klub 100 halvmaraton regler
Default image

KLUB 100 HALVMARATON REGLER

Kommende løb:

21. MAJ 2024 Kl. 16:30 - NRUI "Flæskeløb" - Social HM #9
Denne omgang "Tour de Grillbar" er endnu en ”special edition”. Vi løber på en 1,4km rundstrækning, og dagens spisested er Næsbjerghus, hvor dagens buffet venter os. Og fordi det er tirsdag, så er der Stegt Flæsk i buffeten! 
Seneste tilmelding: 20. maj kl. 14:00 - Pris: 50 kr.
Start er ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde.
Racebriefing 10 min. før start
I prisen er indeholdt; medalje & drømmekage. Depotet skal du selv have med.
Betaling for spisning på Næsbjerghus foretages af den enkelte. Prisen for buffet inkl. drikkevarer (øl, vand og vin) ad libitum er 200,- 
Ruten er afmærket med wireflag.
Tilmelding: Send SMS til 23809663. Så snart du modtager SMS retur med kvittering for tilmelding, er du tilmeldt - Mobilepay dernæst til 0412BV med angivelse af ønsket løb samt distance. Refunderes udelukkende i tilfælde af aflysning.

Halvmarathon starter kl.: 16:30 og løber 15 runder.
Rundeløbere kan starte kl.: 16:30 eller 17:00, og løber et valgfrit antal runder.

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Louise Christensen
3. Bjarke Jensen
4. Finn Hansen
5. Pernille Falther Lund
6. Michael Gram Nielsen
7. Bjarne Hansen
8. Louise Skovvang
9. Kristina Boel
10. Bente Wesenberg Madsen
11. Rikki Laursen
12. Vibeke Guldbrand
13. Martin Mose Pallesen
14. Kirsten Sørensen Petersen
15. Søren Petersen
16. Ulla Due Lange
17. Lise Horsbøl Hansen
18. 
19. 
20. 

Rundeløb:
1. Morten Nielsen
2. 
3. 
4. 
5. 
6. 
7. 
8. 
9. 
10. 
11. 
12. 
13. 
14. 
15. 
16. 
17. 
18. 
19. 
20. 

___

Afholdte løb:

19. MARTS 2023 Kl. 14:00 - NRUI Cannonball #1
Halvmaraton & rundeløb - Medalje til alle der er tilmeldt inden 17. marts kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
Runder a' 5,3 km (Halvmaraton løber 4 runder)
Start/mål ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Louise Christensen
2. Jens Frost Astrup
3. Lise Horsbøl Hansen
4. Pernille Falther Lund
5. Jan Pharao
6. Finn Hansen
7. Bjarke Jensen
8. Michael Gram Nielsen
9. Vibeke Guldbrand
10. Jan Allan Sørensen
11. Martin Mose Pallesen
12. Vibeke Vermehren
13. Morten Nielsen

Rundeløb:
1. Madeleine Mortensen
2. Hartvig Mortensen
3. Pia Thomsen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Louise Christensen - 2:01:41
2. Jens Frost Astrup - 1:50:33
3. Lise Horsbøl Hansen - DNF - 2 runder
4. Pernille Falther Lund - 1:57:30
5. Jan Pharao - 2:05:42
6. Finn Hansen - 2:15:06
7. Bjarke Jensen - 1:55:54
8. Michael Gram Nielsen - 2:06:38
9. Vibeke Guldbrand - 2:01:41
10. Jan Allan Sørensen - 1:48:31
11. Martin Mose Pallesen - 1:44:20
12. Vibeke Vermehren - 1:57:15
13. Morten Nielsen - 1:45:43

Rundeløb:
1. Madeleine Mortensen - 1 runde
2. Hartvig Mortensen - 1 runde
3. Pia Thomsen - 1 runde

16. OKTOBER 2023 Kl. 09:00 NRUI Cannonball #2
Halvmaraton & rundeløb - Medalje til alle der er tilmeldt inden 15. oktober kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
Runder a' 5,3 km (Halvmaraton løber 4 runder)
Start/mål ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Michael Karstensen
3. Rikke Haulrik Ruby
4. Kirsten Sørensen Petersen
5. Kristina Boel
6. Louise Skovvang
7. Matilde Bach Osmundsen

Rundeløb:
1. Finn Hansen
2. Jan Allan Sørensen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 2:06:01
2. Michael Karstensen - 2:06:12
3. Rikke Haulrik Ruby - 1:49:21
4. Kirsten Sørensen Petersen - 1:59:51
5. Kristina Boel - 1:53:40
6. Louise Skovvang - 1:53:40
7. Matilde Bach Osmundsen - 1:49:21

Rundeløb:
1. Finn Hansen - 2 runder
2. Jan Allan Sørensen - 2 runder

17. OKTOBER 2023 Kl. 17:00 NRUI Cannonball #3
Halvmaraton & rundeløb - Medalje til alle der er tilmeldt inden 16. oktober kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
Runder a' 5,3 km (Halvmaraton løber 4 runder)
Start/mål ved Mindestenen ved Karlsgårde Sø (Karlsgårde Søvej), 6800 Varde (https://maps.app.goo.gl/xgSPaa1XpPAAE9L36)

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Niels Rossen
3. Michael Karstensen
4. Ulla Due Lange
5. Rikke Haulrik Ruby
6. Jette Hansen
7. Michael Gram Nielsen
8. Bjarke Jensen
9. Jan Allan Sørensen
10. Eva Schultz
11. Flemming Eriksen
12. Kristina Boel
13. Louise Skovvang
14. Tommy Schallert
15. Morten Nielsen

Tidlig start 16:25
1. Louise Christensen
2. Pernille Falther Lund

Rundeløb:
1. Jan Falther Lund
2. Aksel Falther Lund

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 2:19:54
2. Niels Rossen - 2:03:22
3. Michael Karstensen - 2:20:39
4. Ulla Due Lange - 1:48:25
5. Rikke Haulrik Ruby - 1:48:25
6. Jette Hansen - 2:18:20
7. Michael Gram Nielsen - 2:19:54
8. Bjarke Jensen - 2:00:49
9. Jan Allan Sørensen - 2:04:07
10. Eva Schultz - 2:30:33
11. Flemming Eriksen - 2:30:33
12. Kristina Boel - 2:06:18
13. Louise Skovvang - 2:06:18
14. Tommy Schallert - 2:03:16
15. Morten Nielsen - 2:00:44
16. Louise Christensen - 2:16:50
17. Pernille Falther Lund - 2:20:42

Rundeløb:
1. Jan Falther Lund - 2 runder
2. Aksel Falther Lund - 1 runde

19. OKTOBER 2023 Kl. 17:00 NRUI Cannonball #4
Halvmaraton & rundeløb - Medalje til alle der er tilmeldt inden 18. oktober kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
Runder a' 7 km (Halvmaraton løber 3 runder). Store dele af ruten foregår "på landet" og er IKKE oplyst!
Start/mål ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Michael Karstensen
3. Rikke Haulrik Ruby
4. Ulla Due Lange
5. Louise Christensen
6. Eva Schultz
7. Flemming Eriksen
8. Kristina Boel
9. Lea Rosa Andersen
10. Martin Mose Pallesen
11. Henning Thuesen
12. Pernille Falther Lund

Rundeløb:
1. Finn Hansen
2. Bente Wesenberg Madsen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 2:16:05
2. Michael Karstensen - 2:25:58
3. Rikke Haulrik Ruby - 1:46:33
4. Ulla Due Lange - 1:46:33
5. Louise Christensen - 2:08:12
6. Eva Schultz - 2:29:50
7. Flemming Eriksen - 2:29:50
8. Kristina Boel - DNS
9. Lea Rosa Andersen - 2:06:34
10. Martin Mose Pallesen - 2:16:05
11. Henning Thuesen - DNS
12. Pernille Falther Lund - 2:08:10

Rundeløb:
1. Finn Hansen - 2 runder
2. Bente Wesenberg Madsen - 2 runder

21. OKTOBER 2023 Kl. 09:00 NRUI Cannonball #5
Halvmaraton & rundeløb - Medalje til alle der er tilmeldt inden 20. oktober kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
Runder a' 7 km (Halvmaraton løber 3 runder)
Start/mål ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde
Racebriefing 10 min. før start - Tidsgrænse: 3timer - Depot ved start/mål med vand, noget sukkerholdigt samt noget saltet - Efter løbet er der øl/vand/kaffe & chips/snolder (måske en kage) - Mulighed for bad/omklædning/toilet - Pris: 75kr
Tilmelding: Send SMS til 23809663, så snart du modtager SMS retur med kvittering for tilmelding, er du tilmeldt - Mobilepay til 0412BV med angivelse af ønsket distance ved tilmelding. Refunderes udelukkende i tilfælde af aflysning

Tryk her for at se ruten (der løbes skiftevis med/mod uret rundt, så møder man hele tiden andre løbere)

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Michael Karstensen
3. Louise Christensen
4. Finn Hansen
5. Bjarke Jensen
6. Lise Horsbøl Hansen
7. Ulla Due Lange

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 2:11:23
2. Michael Karstensen - 2:09:31
3. Louise Christensen - 2:11:21
4. Finn Hansen - 2:13:57
5. Bjarke Jensen - 2:00:06
6. Lise Horsbøl Hansen - 2:11:24
7. Ulla Due Lange - 1:50:25
2. DECEMBER 2023 Kl. 09:00 NRUI Social HM #1
Social Halvmaraton.

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Pernille Falther Lund
3. Finn Hansen
4. Lise Horsbøl Hansen
5. Ulla Due Lange
6. Søren Hald Pagård Madsen - Halvmaraton nummer 1 

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 2:13:32
2. Pernille Falther Lund - 2:13:32
3. Finn Hansen - DNF
4. Lise Horsbøl Hansen - 2:13:32
5. Ulla Due Lange - 2:13:32
6. Søren Hald Pagård Madsen - Halvmaraton nummer 1 - 2:13:32

12. DECEMBER 2023 Kl. 17:00 - NRUI Social HM #2

Bjarke løber "en hel" julekalender, Morten skal have storetåen afmonteret og Jacob kaster sig ud i sit første løb på distancen. Så findes der en bedre anledning til at løbe et socialt halvmaraton, med mål på en grillbar?

Deltagerliste:

Halvmaraton:

1. Bjarke Jensen
2. Morten Hjort Løvendahl Nielsen
3. Jacob Vork - Halvmaraton nummer 1
4. Søren Hald Pagård Madsen
5. Louise Christensen
6. Pernille Falther Lund
7. Jens Frost Astrup
8. Martin Mose Pallesen

Resultatliste:

Halvmaraton:

1. Bjarke Jensen - 2:13:45
2. Morten Hjort Løvendahl Nielsen - 2:13:45
3. Jacob Vork - Halvmaraton nummer 1 - 2:13:45
4. Søren Hald Pagård Madsen - 2:13:45
5. Louise Christensen - 2:13:45
6. Pernille Falther Lund - 2:13:45
7. Jens Frost Astrup - 2:13:45
8. Martin Mose Pallesen - 2:13:45

28. DECEMBER 2023 Kl. 09:00 NRUI JuleCannonball 2023 - Social HM #3
Social Halvmaraton.

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Louise Christensen
2. Jens Frost Astrup
3. Michael Gram Nielsen
4. Bente Wesenberg Madsen
5. Bjarne Juul Hansen
6. Jacob Rytoft Vork
7. Michael Karstensen
8. Jan Allan Sørensen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Louise Christensen - 2:19:38
2. Jens Frost Astrup  - 2:19:38
3. Michael Gram Nielsen - DNS
4. Bente Wesenberg Madsen  - DNF
5. Bjarne Juul Hansen  - 2:19:38
6. Jacob Rytoft Vork - 2:19:38
7. Michael Karstensen - 2:40:36
8. Jan Allan Sørensen - 2:19:38

7. JANUAR 2024 Kl. 10:00 - NRUI "Tour de Grillbar" - Social HM #4

Den første "Tour de Grillbar" var en succes, så det kalder på en gentagelse!

Deltagerliste:

Halvmaraton:

1. Louise Christensen
2. Pernille Falther Lund
3. Jens Frost Astrup
4. Kenneth Hansen
5. Bjarke Jensen
6. Ulla Due Lange
7. Rikke Haulrik Ruby
8. Rikki Laursen
9. Vibeke Guldbrand
10. Jan Allan Sørensen
11. Lise Horsbøl Hansen
12. Michael Gram Nielsen

Resultatliste:

Halvmaraton:

1. Louise Christensen - 2:12:55
2. Pernille Falther Lund - 2:12:55
3. Jens Frost Astrup - 2:11:05
4. Kenneth Hansen - 2:12:55
5. Bjarke Jensen - 2:11:05
6. Ulla Due Lange - 1:53:01
7. Rikke Haulrik Ruby - 1:53:01
8. Rikki Laursen - 2:11:05
9. Vibeke Guldbrand - 2:11:05
10. Jan Allan Sørensen - 2:11:05
11. Lise Horsbøl Hansen - 2:12:55
12. Michael Gram Nielsen - DNS 

21. JANUAR 2024 Kl. 11:00 - Pernilles 40års fødselsdag - NRUI Social HM #5

Halvmaraton, Kagemand & Bobler!

Deltagerliste:

Halvmaraton:

1. Pernille Falther Lund - Halvmaraton nummer 50
2. Louise Christensen
3. Jens Frost Astrup
4. Michael Gram Nielsen
5. Bjarke Jensen
6. Vibeke Guldbrand
7. Martin Mose Pallesen
8. Bjarne Juul Hansen
9. Kirsten Sørensen Petersen
10. Søren Petersen
11. Finn Hansen

Resultatliste:

Halvmaraton:

1. Pernille Falther Lund - Halvmaraton nummer 50 - 2:19:07
2. Louise Christensen - 2:19:07
3. Jens Frost Astrup - 1:55:24
4. Michael Gram Nielsen - 2:19:07
5. Bjarke Jensen - 2:19:07
6. Vibeke Guldbrand - 2:19:07
7. Martin Mose Pallesen - 2:19:07
8. Bjarne Juul Hansen - 2:19:07
9. Kirsten Sørensen Petersen - 2:19:07
10. Søren Petersen - 2:19:07
11. Finn Hansen - 2:19:07

 

17. FEBRUAR 2024 Kl. 09:00 NRUI Cannonball #6
Runder a' 7 km (Halvmaraton løber 3 runder)
Start/mål ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde

Tryk her for at se ruten

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Louise Christensen
3. Kristina Boel
4. Ulla Due Lange
5. Louise Tofting Skovvang
6. Michael Gram Nielsen
7. Bjarke Jensen
8. Rikki Laursen
9. Allan Jørgensen
10. Christina Fuglsbjerg
11. Jacob Vork
12. Lea Rosa Andersen
13. Jan Allan Sørensen
14. Søren Madsen

Rundeløb:
1. Finn Hansen
2. Madeleine Mortensen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 1:50:00
2. Louise Christensen - 2:06:04
3. Kristina Boel - 1:51:38
4. Ulla Due Lange - 1:42:45
5. Louise Tofting Skovvang - 1:51:38
6. Michael Gram Nielsen - 2:06:04
7. Bjarke Jensen - 1:54:54
8. Rikki Laursen - 2:01:20
9. Allan Jørgensen - DNF
10. Christina Fuglsbjerg - DNF
11. Jacob Vork - 1:53:00
12. Lea Rosa Andersen - 1:56:08
13. Jan Allan Sørensen - 1:55:23
14. Søren Madsen - 1:53:00

Rundeløb:
1. Finn Hansen - 2 runder
2. Madeleine Mortensen - 1 runde
25. FEBRUAR 2024 Kl. 09:00 NRUI Cannonball #7
Halvmaraton & rundeløb - Medalje til alle der er tilmeldt inden 24. februar kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
Runder a' 10,55 km (Halvmaraton løber 2 runder)
Start/mål ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde
Racebriefing 10 min. før start - Tidsgrænse: 3timer - Depot ved start/mål med vand, noget sukkerholdigt samt noget saltet - Efter løbet er der øl/vand/kaffe & chips/snolder (måske en kage) - Mulighed for bad/omklædning/toilet - Pris: 75kr
Tilmelding: Send SMS til 26352684, så snart du modtager SMS retur med kvittering for tilmelding, er du tilmeldt - Mobilepay til 0412BV med angivelse af ønsket løb samt distance. Refunderes udelukkende i tilfælde af aflysning

Tryk her for at se ruten

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Louise Christensen
3. Pernille Falther Lund
4. Michael Gram Nielsen
5. Bjarke Jensen 
6. Kasper Hedegaard
7. Lea Rosa Andersen

Rundeløb:
1. Bjørn Vest Hansen
2. Finn Hansen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 1:53:25
2. Louise Christensen - 2:02:05
3. Pernille Falther Lund - 2:02:05
4. Michael Gram Nielsen - DNS
5. Bjarke Jensen - 1:53:25
6. Kasper Hedegaard - 1:49:11
7. Lea Rosa Andersen - 2:02:04

Rundeløb:
1. Bjørn Vest Hansen - 1:04:03
2. Finn Hansen - 1:03:29

3. MARTS 2024 Kl. 10:00 - NRUI "Tour de Grillbar" - Social HM #6

Der er ønske om endnu en omgang "Tour de Grillbar". Destinationen denne gang er "Grillum" (Grillen i Billum).

Medalje til alle der er tilmeldt inden 2. marts kl. 19:00 samt gennemfører.

Start er ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde.

Racebriefing 10 min. før start - Tidsgrænse: 3timer - Pris: 35 kr.

Ruten er IKKE afmærket! Der løber vejvisere i pace 6:00-6:30. Vil du løbe hurtigere eller langsommere end dette, er du selv ansvarlig for vejfinding. Ruten findes her nedenfor.

Tilmelding: Send SMS til 23809663, så snart du modtager SMS retur med kvittering for tilmelding, er du tilmeldt - Mobilepay til 0412BV med angivelse af ønsket løb samt distance. Refunderes udelukkende i tilfælde af aflysning.

Maks antal deltagere: 18

Tryk her for at se ruten

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Louise Christensen
2. Pernille Falther Lund
3. Jens Frost Astrup
4. Bjarke Jensen
5. Jacob Vork
6. Kristina Boel
7. Michael Gram Nielsen
8. Louise Tofting Skovvang
9. Kirsten Sørensen Petersen
10. Søren Petersen
11. Lea Rosa Andersen
12. Frederik Winkler Svennesen - Halvmaraton nummer 1
13. Vibeke Guldbrand
14. Jesper Stentoft

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Louise Christensen - 2:08:58
2. Pernille Falther Lund - 2:08:52
3. Jens Frost Astrup - 1:53:12
4. Bjarke Jensen - 1:50:35
5. Jacob Vork - 1:57:40
6. Kristina Boel - 2:08:52
7. Michael Gram Nielsen - 2:09:34
8. Louise Tofting Skovvang - 2:08:52
9. Kirsten Sørensen Petersen - 2:09:02
10. Søren Petersen - 1:50:00
11. Lea Rosa Andersen - 2:04:55
12. Frederik Winkler Svennesen - Halvmaraton nummer 1 - 1:52:44
13. Vibeke Guldbrand - 1:53:11
14. Jesper Stentoft - 1:48:36

17. MARTS 2024 Kl. 10:00 - Sørens 60års fødselsdag - NRUI Social HM #7

Halvmaraton & 10K - Bajere & Bom! Medalje til alle der er tilmeldt inden 16. marts kl. 14:00, samt gennemfører den tilmeldte distance
(Halvmaraton løber først en runde på ca. 11K, og samler derefter 10K løbere op til deltagelse på 2. runde)

Deltagerliste:

Halvmaraton:

1. Søren Petersen
2. Louise Christensen
3. Bjarke Jensen
4. Michael Gram Nielsen
5. Jens Frost Astrup
6. Finn Hansen
7. Pernille Falther Lund
8. Kirsten Sørensen Petersen
9. Vibeke Guldbrand
10. Jacob Vork
11. Søren Pagård Madsen
12. Bjarne Juul Hansen
13. Martin Pallesen

Resultatliste:

Halvmaraton:

1. Søren Petersen - 02:10:12
2. Louise Christensen - 02:10:12
3. Bjarke Jensen - 02:10:12
4. Michael Gram Nielsen - 02:10:12
5. Jens Frost Astrup - 02:10:12
6. Finn Hansen - 02:10:12
7. Pernille Falther Lund - 02:10:12
8. Kirsten Sørensen Petersen - 02:10:12
9. Vibeke Guldbrand - 02:10:12
10. Jacob Vork - 02:10:12
11. Søren Pagård Madsen - 02:10:12
12. Bjarne Juul Hansen - 02:10:12
13. Martin Pallesen - 02:10:12

 

21. APRIL 2024 Kl. 08:45 - NRUI "Tour de Grillbar" - Social HM #8
Der er kun 18 pladser i alt
Denne omgang "Tour de Grillbar" er en ”special edition”. Special da der ikke er tale om en grillbar, men et pandekagehus. Og det vi løber efter er en lækker søndagsbrunch. Destinationen er Pandekagehuset ved Kvie Sø.
Seneste tilmelding: 19. april kl. 14:00 - Pris: 50 kr.
Start er ved NRUI klubhus; Hovedgaden 55, Næsbjerg, 6800 Varde.
Racebriefing 10 min. før start
I prisen er indeholdt; medalje, transport af én taske med skiftetøj, som venter på dig når du rammer mål, samt transport retur til start efter endt spisning (planlagt afgang fra Kvie Sø ~13:00)
Afregning for buffet og evt. ekstra drikkevarer, foretager du selv med restauranten. Vi sørger alene for at der er bestilt plads til dig på restauranten.
Ruten er IKKE afmærket! Der løber vejvisere i pace 6:00-6:30. Vil du løbe hurtigere eller langsommere end dette, er du selv ansvarlig for rutenavigation. Ruten findes her nedenfor.
Tilmelding: Send SMS til 23809663 med angivelse af om du ønsker transport retur til start samt om du deltager i brunchen (vi skal have bestilt bord). Så snart du modtager SMS retur med kvittering for tilmelding, er du tilmeldt - Mobilepay dernæst til 0412BV med angivelse af ønsket løb samt distance. Refunderes udelukkende i tilfælde af aflysning.

Tryk her for at se ruten

Deltagerliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup
2. Pernille Falther Lund
3. Louise Christensen
4. Bjarke Jensen
5. Ulla Due Lange
6. Anja Asmussen
7. Katrine Friisberg
8. Rikki Laursen
9. Gilbert Hjalting
10. Mette Hesselvig
11. Kent Noer Christensen
12. Michael Gram Nielsen
13. Maj Batten
14. Bjarne Hansen
15. Tommy Schallert
16. Jette Rosenbjerg Poulsen 
17. Solveig Rasmussen
18. Anne Didriksen

Resultatliste:

Halvmaraton:
1. Jens Frost Astrup - 2:10:43
2. Pernille Falther Lund - 2:10:33
3. Louise Christensen - 2:10:39
4. Bjarke Jensen - 2:05:18
5. Ulla Due Lange - 1:43:53
6. Anja Asmussen - 2:06:40
7. Katrine Friisberg - 2:10:45
8. Rikki Laursen - 2:06:35
9. Gilbert Hjalting - 2:06:26
10. Mette Hesselvig - 2:10:35
11. Kent Noer Christensen - 2:05:18
12. Michael Gram Nielsen - 2:10:43
13. Maj Batten - 2:06:37
14. Bjarne Hansen - 2:04:16
15. Tommy Schallert - 2:05:15
16. Jette Rosenbjerg Poulsen - 2:10:35 
17. Solveig Rasmussen - 2:10:02
18. Anne Didriksen - 2:10:32